Saç Simülasyon ve Saç Gölgelendirme İstanbul

Scalp Micropingmentation uygulaması, Türkiye’de de sıkça rastlanan saç dökülmesi sorununa çözüm olmak amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır. Ülkemizde birçok farklı isim ile tanımlanıyor olsa da yapılan işlem aynıdır fakat işlemin gerçekleştirilmesinde farklılıklar görülmektedir. 

Peki, saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  nedir?


Zamanla veya genetik bir takım rahatsızlıktan dolayı dökülen, seyrelen saçların yerine estetik bir görüntü elde etmek adına saç derisine uygulanan bir işlemdir. Genel olarak erkeklerin tercih ettiği bu yöntem sayesinde saç derisi belirginleştirilerek, dökülen saçların yaratmış olduğu kelliğe son verilmektedir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin ilk başvurdukları doğal ve medikal yöntemlerden sonuç alamaması durumunda  saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  nedir diye araştırarak, bu yöntemi tercih etmektedir.

saç simülasyon ve saç gölgelendirme


Saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  Nedir, Kullanılan Cihazlar Nelerdir?


Saç ekiminden farklı olan saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  işlemi, kelliğin oluştuğu saç derisindeki çıplak görüntüyü ortadan kaldıran bir tekniktir. Bu tekniğin uygulanmasında kullanılan malzemeler doğal ve bitkisel içeriklidir. Bitkisel pigmentlerden üretilen özel boyalar sayesinde herhangi bir yan etki ile karşılaşılmadan kelliğin meydana geldiği bölge kamufle edilmektedir. İşlem sırasında kullanılan cihazlar ise saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  nedir sorusu kadar merak konusudur. Son derece hassas yapılara sahip olan cihazlar için hijyen garantisi verilmektedir. Kişiye özel olarak kullanılan cihazlar ve özel boyalar sayesinde kısa bir süre içerisinde kellik sorunu kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Ne Kadar Süre Kullanılabilir? İşlem Sırasında Ağrı Hissedilir mi?


saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  nedir sorusunu merak edenlerin bir diğer merak ettiği soru, bu işlemin herhangi bir ömrü olup olmadığıdır. Yapılan işlemler kişinin cilt hassasiyetine göre ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmekte ancak en az 3 yıl kadar kullanım süresi bulunmaktadır. Aynı zamanda saç simülasyonu fiyatları veya saç gölgelendirme  nedir işlem sırasında hastanın herhangi bir acı hissetmemesi için anestezi etkisi bulunan özel kremler kullanılmaktadır. saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  nedir diye merak edenlerin hiçbir acı hissetmeyeceklerini de bilmeleri önemlidir.


İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?


İşlemin bitmesinin ardından ilk bir veya cilt hassasiyetine göre iki haftaya kadar direkt gelen güneş ışığından, kozmetik ürünlerden, yoğun spor ve terlemeden uzak durulması gerekmektedir. Saç simülasyonu veya saç gölgelendirme  nedir hakkında detaylı bilgi sahibi olmak kadar, işlemden sonra dikkat edilmesi gereken noktalar için de bilgi edinmek gerekmektedir ve herhangi olumsuz bir durumda derhal uzmana başvurulmalıdır.

0 yorum

İlgili makalede Sistem Uzmanı | Sistem ve Ağ Uzmanlığı hakkında bilgiler ve detaylı içerikler yer almaktadır. Sistem Uzmanı | Sistem ve Ağ Uzmanlığı videolarının da bulunduğu içerik ile ilgili yorumlarınızı aşağıda yer alan yorum panelinden yapabilirsiniz.

 
© Sistem Uzmanı | Sistem ve Ağ Uzmanlığı
By Sosyal Medya Yöneticisi | Ercanatay.com
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top